Kristián – mladá puška vo FUNSTAR tíme

Autor obrázok

Jedným z hlavných cieľov klubu STK FUNSTAR ako aj manažéra Braňa Hermanna, bolo priviesť do tímu odchovancov z Topolčian a pomôcť v rozvoji mladým hráčom. Našou mladou puškou v tíme je Kristián Uherík, ktorý je aktuálne 48. hráč Svetového a 30. hráč Európskeho rebríčka kadetov. Sme veľmi radi, že budete mať možnosť vidieť Kika vo farbách nášho klubu.

Prinášame Vám teda 1. časť rozhovoru s touto mladou nádejou Topolčianskeho a aj Slovenského stolného tenisu …

Reklama

Kiko, vieme že si šikovný mladý hráč, preto ťa radi vidíme u nás v tíme. Vitaj! Ako sa zrodil celý tvoj prestup, môžeš nám to popísať bližšie?

Ďakujem. Môj prestup do STK FUNSTAR vznikol vďaka tomu, že ma oslovil Braňo Hermann, ktorý chcel aby som hrával za tento klub Extraligu a taktiež kontaktoval aj mojich rodičov, keďže som ešte mladý hráč, no a súhlasili sme. Pre mňa to znamená hrať proti kvalitným hráčom a verím, že to bude dobrá skúsenosť.

Taktiež veríme, že ti to pomôže v tvojom výkonnostnom raste. Prezraď nám, čo ťa najviac lákalo byť súčasťou tohto nového tímu?

Lákalo ma to, že môžem byť súčasťou tohto tímu a bola to najmä možnosť, hrať po boku Erika Illáša, ktorý je 3-násobný majster SR a tiež Martina Gajdoša, Majstra Európy policajných zborov. Myslím si, že tím STK FUNSTAR je práve ten tím kde sa môžem zlepšiť, získať nové skúsenosti a dúfam, že sa niečo naučím aj od mojich skúsených spoluhráčov v tíme.

Z toho dôvodu prestup beriem ako super príležitosť, pretože sú tu hráči ktorí majú veľa skúseností zo sveta, alebo z našej EXTRALIGY a môžem sa pri nich mnoho naučiť. Celkovo si myslím, že v EXTRALIGE môžeme prekvapiť aj silné tímy.

Dal si si teda nejaké ciele na novú sezónu, ak áno aké?

Čo sa týka cieľov na najbližšiu sezónu, tak tie zatiaľ nemám žiadne, skôr iba hrať od zápasu k zápasu a potom sa uvidím aké si dám ciele po prvých zápasoch v EXTRALIGE. Je to pre mňa predsa len niečo nové.

Na čo sa v tomto tíme tešíš?

Najviac sa teším asi na spoluhráčov Erika Illáša a Martina Gajdoša, ktorých síce osobne moc nepoznám, ale verím, že si budeme rozumieť a budem sa môcť od nich učiť.

V to isté veríme aj my. Čo by si odkázal ľudom ktorí nám fandia ?

Nech určite prídu na naše zápasy, prvý zápas je 2.10.2020 o 19:00 proti ŠK Para TT Hlohovec a bude to náročné. Žiaľ, musíme hrať tento zápas bez divákov, no rád by som bol, ak by ľudia potom začali chodiť.

ĎAKUJEME PARTNEROM

Tento klub funguje aj vďaka veľkej podpore
naších sponzorov:

Logo Kanvod
Logo FUNSTAR
Logo Diamond Homes
Logo MSKOVO
Logo AQUATEC
Logo ALEXANDRA & BARBORA